تزریق فیلر به دست

تزریق فیلر به دست

تزریق فیلر برای پیری دستها یکی از پرکاربرد ترین روش ها است که به منظور جوانسازی دست  انجام می شود، در  رابطه با این موضع  که ماندگاری  تزریق فیلر به دست چقدر است؟تزیق فیلر بهتر است یا تزریق چربی به دست؟  هزینه لازم برای تزریق فیلر به دست، و همچنین  خطرات و  اقدامات قبل از آن  چه مواردی می باشد، سوالات بسیاری پرسیده می شود.  از این رو در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

تزریق فیلر به دست

تزریق فیلر به دست

تزریق فیلر برای  پیری دستها

پشت دستها محلی است  که حتی در مواردی که  صورت از نظر فیزیکی  در وضعیت مطلوبی هستند  سن فرد  را نشان  می دهد .  پیری دستها  شامل تغییرات  رنگدانه ای،  کاهش چربی، نازک  شدن پوست  و ایجاد  فضاهای شیاری میان  تاندونهای اکستانسور  انگشتان  می باشد .

ملاحظات آناتومیک

در تزریق سطحی  در پشت دست،  نگرانی  های آناتومیک  شامل شبکه  وریدی  سطحی  و تاندونهای بلند  اکستانسور  می باشند. در تزریق های عمقی  تر،  فرد  تزریق کننده می بایست  نسبت  به محل  عضلات  بین استخوانی  و پنج  استخوان متاکارپ  آگاه باشد .

تکنیک تزریق

از هیالورونیک  اسید و کلسیم  هیدروکسی  آپاتیت  جهت حجم دهی  این ناحیه  استفاده می شود . این تزریق ژل و یا فیلر   ها با رضایت  خاطر  زیاد فرد مراجعه کننده  و پرشدگی  یکنواخت  فضای  بین پوست  و عضلات  بین دنده ای  همراه هستند .   تزریق ها باید به شکل  جداگانه ای صورت  گیرند چرا که  کمپارتمانهای  بین هر یک از استخوان های  متاکارپ  مجزا هستند .  از تزریق مستقیم  بر روی تاندونها  و استخوانها  باید پرهیز شود  چرا که منجر  به ایجاد  نامنظمی های  سطحی می گردد . از آنجا که  ناحیه تزریق  یک فضای  باریک و بلند  با ورید  های متعدد  می باشد  بهتر است از سوزن  بلند جهت تزریق  فیلر در  عمق ورید ها و پوست  در لایه  زیر جلدی  عمقی  یا درست  روی عضله  استفاده شود . جهت پرهیز  از تزریق  به داخل  رگ تمامی  تزریق ها  باید  به روش بادبزنی  یا خطی  روبه عقب  صورت گیرند .  یک تکنیک  جایگزین  تزریق یکجا  در فضای  بین تاندونها  و ماساژ  فیلر  جهت  پر کردن  فضا می باشد .

دستورالعمل های بعد از تزریق

استفاده از یخ و  اعمال فشار  فوری در پیشگیری  از کبودی مفید می باشد .  در تزریق  هیالورونیک  اسید،  فیلر  در ابتدا متورم  شده  و سپس در  هفته اول  در لمس  سفت می گردد . اما به تدریج  قوام طبیعی  تری پیدا می کند . بیمار  باید انتظار داشته  باشد  که نواحی  تزریق  در ابتدا برجسته  و متورم باشند .  تورم در عرض ۲ تا ۴  روز  فروکش می کند .

خطرات تزریق فیلر به دست

بزرگترین  خطر در  تزریق این ناحیه  نامنظمی  و ظاهر  غیر یکنواخت  و صاف  پس از تزریق  می باشد . ماساژ نواحی  ناهموار بلافاصله  پس از تزریق  جهت پیشگیری  از عوارض  طولانی  مدت مفید  می باشد .  گرچه تکنیک  تزریق یکنواخت  همیشه موثر تر  از هر نوع  ماساژ می باشد .

احتیاطات

از آنجا که  ورید های  بزرگ و پیچ  در پیچ متعددی  در این ناحیه  وجود دارد،  صدمه  به یک  یا حتی  چند عدد از آن ها اجتناب ناپذیر است . اعمال فشار  محکم فوری  بر روی ناحیه تزریق  و استفاده  از یخ به محض  خارج کردن سوزن  از تشکیل  هماتوم  و کبودی  بسیاری بزرگ جلوگیری می کند .

برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید .

نکات  کلیدی تزریق

ایمن ترین  روش ،  تزریق کمتر  از حد و  تزریق در حین  حرکت سرنگ  جهت  پرهیز از وارد  شدن فیلر  به داخل  عروق و در نتیجه  انسداد  آن و  یا حتی  بروز حوادث  آمبولیک می باشد .

در کلینیک زیبایی عرفان نیایش سعی بر این شده است که با رعایت  تمام نکات بهترین  نتیجه بعد از تزریق را داشته باشید .

کلینیک زیبایی در غرب تهران

کاشت ابرو

برچسب گذاری توسط , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =