درمان سریع دندان درد شبانه

درمان سریع دندان درد شبانه

چه راهی برای درمان سریع دندان درد شبانه وجود دارد؟

چرا دندان درد شب ها به سراغمان می آید؟

شاید هرکدام از ما در طول زندگی خود این تجربه را داشته باشیم که در خوابی آرام فرو رفته باشیم و ناگهان از درد شدید دندان از خواب بپریم.

هنگام دندان درد شبانه معمولا چاره ای جز خوردن قرص های مسکن و گذراندن شب را نداریم. هرچند مصرف این مسکن ها تاثیر چندانی ندارند و دندان درد شبانه را تسکین نمی بخشند.

در این حالت اغلبا فرد تا صب از شدت دندان درد شبانه نمی خوابد و منتظر می ماند تا به کلینیک دندانپزشکی دکتر جنانی مراجعه کند و اقدامات لازم برای برطرف شدن این درد تلخ شبانه را انجام دهد.

علت دندان درد شبانه

گردش خون به هنگام دراز کشیدن و خوابیدن به سمت صورت و در نتیجه عصب دندان ها شدت می یابد. با افزایش فشار خون به سمت صورت و دندان ها، اعمال فشار به دندان خراب شده بیشتر می شود و دندان درد شبانه قوت می یابد.

دکتر شهریار جنانی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در کرج و جراح لثه و دهان  ، با دانش و مهارت بالا می باشند.
شما عزیزان  می توانید برای درمان سریع دندان درد شبانه ،   از طریق زیر اقدام کنید:
شماره های تماس:  ۳۲۲۴۲۱۵۱ -۳۲۲۵۴۲۲۷  (۰۲۶)

علت این امر نیروی جاذبه زمین می باشد. در حالت ایستاده در رگ های سر و گردن شاهد مقداری فشار می باشیم که این فشار در هنگام دراز کشیدن افزایش می یابد.

با دراز کشیدن و قوت گرفتن جریان خون در صورت، رگ های موجود در قسمت پالپ دندان (اتاقی در دندان است که شامل رگ ها و اعصاب دندانی می باشد)، نیز پرخون می شوند و متقابلا فشار این قسمت هم افزایش می یابد.

به دنبال این افزایش گردش خون، شاهد اعمال فشار بیشتری به اعصاب دندان می باشیم که در این حالت شدت دندان درد شبانه نیز قوت می یابد و فرد متحمل دندان درد شدیدی می شود.

دندان درد شبانه

دندان درد شبانه

جلوگیری از دندان درد شبانه

وجود دندان های خراب و پوسیده همانند آتش زیر خاکستر می مانند. احتمال اینکه این دندان های پوسیده، درد شبانه ی شدید را برای فرد ایجاد کنند بسیار زیاد است.

بنابراین توصیه می شود تا در رعایت بهداشت دهان و دندان خود کوشا باشید تا از ایجاد این عوارض نامطلوب و دندان درد شبانه ممانعت بعمل آورید. ترمیم دندان و عصب کشی دندان به موقع و توسط دندان پزشک حاذق، می تواند شما را از شر دندان درد های طاقت فرسای شبانه نجات دهد.

توصیه می شود برای درمان سریع دندان درد شبانه به جای خوابیدن، بلند شوید و کمی قدم بزنید تا از شدت گردن خون در صورت بکاهید و درد دندانتان کاهش یابد.

درمان سریع دندان درد شبانه

  • برخی از افراد خوردن نوشیدنی و آب خنک را عاملی برای درمان سریع دندان درد شبانه می دانند. علت این امر تاثیر انقباضی آب می باشد که با حرارت پایین صورت می گیرد.

آب خنک روی عروق تحریک شده و ملتهب تاثیر می گذار و با کاهش فشار این عروق، و حذف تحریکات صورت گرفته باعث تسکین درد دندان می شود. اما این امر ممکن است باعث آسیب دیدن اعصاب دندانی و ایجاد عوارض نامطلوب دیگر شود.

  • بسیاری از افراد معتقدند استفاده از اسپری های لیدوکائین بدون نسخه، برای کاهش دندان درد شبانه، راهکاری مفید توام با نتیجه بخشی سریع به همراه دارد. اما این باور اشتباه نه تنها باعث درمان سریع دندان درد شبانه نمی شود بلکه زمینه ی ایجاد عوارض نامطلوب دیگری را نیز فراهم می آورد.

بطور مثال: لثه های اطراف دندانی که روی آن لیدوکائین اسپری شده است، به شدت آسیب می بیند و زخمی می شود.

همچنین خوردن مسکن های متنوع نیز باعث کاهش درد دندان نمی شوند ( مانند مصرف ژلوفن برای دندان درد و …) و تنها موجب آسیب دیدگی بیشتر لثه می شوند. زیرا قرص های مسکن همانند اسید باعث سوزاندن لثه و آسیب پذیری آن می شوند.

درمان سریع دندان درد شبانه

درمان سریع دندان درد شبانه

نتیجه گیری

واقعیت امر این است که راهکاری سریع و موثر برای تسکین درد دندان شبانه وجود ندارد و راهکارهای موجود نیز موقت می باشند. درمان های فوری دندانپزشکی تنها راهکار موثر در رفع دندان درد شبانه می باشند.

شاید شما نیز به صحت این جمله باور داشته باشید که: پیشگیری بهتر از درمان می باشد! با کمی تامل به این نکته می توانید به اهمیت رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان پی ببرید. رعایت دقیق موارد بهداشتی و نکات مراقبتی سلامت دهان و دندان را تضمین می کند.

تنها در این صورت است که می توان؛ از پوسیدگی دندان وسایر عوارض نامطلوب دندانی جلوگیری بعمل آورد.

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =