شرایط آزمایش قند خون

آزمايشگاه سیمرغ تلاش ميکند همگام با ارائه بهترين خدمات آزمايشگاهي (روتين، تخصصي و فوق تخصصي) از لحاظ صحت نتايج و سرعت ارائه آن، در وقت و هزينه شما نيز دقت نظر بعمل آورده و با اعلام آمادگي اخذ نمونه‌هاي باليني در منزل شما و ارسال نتايج آزمايش از طريق پيك و يا پست سفارشي، خدمات شايسته‌اي را ارائه دهد. اميد كه بتوانيم در تشخيص به موقع و دقيق بيماريها و در نتيجه، مداواي بيماران عزيز، سربلند و شايسته اعتماد شما باشيم.

شرایط آزمایش قند خون

شرایط آزمایش قند خون

نکات کلیدی در بررسی بیماران دیابتی

-افراد دیابتی با توجه به ماهیت بیماری خود باید دائما قند خون خود را کنترل کنند

-روش های مختلفی برای کنترل قند خون در افراد دیابتی وجود دارد مانند اندازه گیری قند خون ناشتا (FBS)، قند ۲ ساعت پس از غذا (۲hpp) و هموگلوبین ای وان سی (Hba1C) هرچند برای ارزیابی کنترل درازمدت قند خون اندازه گیری هموگلوبین گلیکوزیله یا همان (Hba1C) روش استاندارد است.

-تغییرات هموگلوبین گلیکوزیله چگونگی کنترل قند خون را طی ۲ تا ۳ ماه گذشته نشان م یدهد.

باید به این نکته توجه داشت که سطح قند خون در ماه قبل تا حدود ۵۰ درصد در مقدار (Hba1C) تاثیرگذار است. وجود بیماری هایی مانند تالاسمی، آنمی سیکل سل، کم خونی، افزایش پلاکت خون، انتقال خون و افزایش اوره خون )اورمی( می تواند در نتایج اندازه گیری (Hba1C) تداخل ایجاد کنند.

-درصورت کنترل قند خون، (Hba1C) باید دو بار در سال اندازه گرفته شود، ولی اگر قند خون به اندازه کافی کنترل نشده باشد یا روش درمان تغییر کرده باشد این آزمایش باید هر ۳ ماه یکبار انجام شود.

-اندازه گیری قند خون توسط خود بیمار و اندازه گیری هموگلوبین A1C در مراقبت از بیماران، مکمل یکدیگر هستند.

آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ، با استفاده از توان علمی و تجربه ی بلند مدت اساتید صاحب نظر روماتولوژی با مجموعه کاملی از تست های تشخیصی برای انواع آزمایشات را فراهم کرده است ،همچنین امکان تشخیص دقیق و به موقع برای این آزمایشگاه خوب در تهران وجود دارد و آماده ی همکاری با متخصصین در این زمینه می باشد. راه های ارتباطی با آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱ می باشد، همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

علل کبودی دست بعد از خونگیری در آزمایشگاه

عوامل زير ممكن است باعث خونريزي جلدي و در نهايت كبودي دست بعد از خونگيري شود .

۱- بعد از خونگيري ماساژ محل نمونه باعث کبودي خواهد شد بنابراين پس از خونگيري ، محل خونگيري را ماساژ ندهيد.

۲- پس از خونگيري ;محل خونگيري را از روي چسب يا پنبه اي که روي آن ميگذارند تا چند دقيقه با فشار ملايم نگه داريد و در صورتي كه سريع انگشت را از محل خونگيري برداريد امكان خونريزي زير جلدي وكبودي وجود دارد.

۳- پوشيدن لباسهايي با آستين هاي تنگ ، بعد از خونگيري با فشاري كه در بازو ايجاد مي كند ممكن است باعث کبودي گردد. لذا در روز خونگيري لباسي با آستين گشاد و راحت بپوشيد.

۴-گاهي اوقات عدم وجود رگ مناسب يا شكنندگي عروق نيز باعث خونروي خواهد شد که مقصر نمونه گير نيست و بايد تحمل کنيد.

۵-در بعضي موارد عوامل خونگيري اعم از سر سوزن ، سرنگ يا خونگير نيز مي تواند مسئله فوق را ايجاد كند ولي معمولا اين مورد بندرت اتفاق مي افتد زيرا موسسين آزمايشگاهها براي پيشگيري از اعتراض مراجعه کنندگان ، افراد خبره را در قسمت نمونه گيري بکار ميگيرند.

توجه :در هر صورت اگر پس ازخونگيري در محل خونگيري احساس درد و كبودي گرديد مسئله خطرناكي نمي باشد و براي رفع آن بصورت زير عمل كنيد :

۱- تا چند ساعت پس از خونگيري كمپرس يخ مناسب است ( مي توان تعدادي يخ را داخل پارچه اي قرار داده و هر چنددقيقه يكبار و در مجموع تا چند ساعت يخ را روي محل خونگيري قرار داد )

۲)پس از ۲۴ ساعت از خونگيري كمپرس آب گرم مؤثر خواهد بود .

۳) در صورت درد زياد مي توان ازيك عدد قرص استامينوفن ساده استفاده كرد .ظرف چندروز کبودی برطرف خواهد شد.

این مقالات تالیفی گروه محققین آزمایشگاه سیمرغ هستند و حقوق معنوی برای این آزمایشگاه محفوظ است.

برچسب گذاری توسط , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =