کاشت ابرو با موهای طبیعی

cairns-eyelash-extensions-cairns-north-beauty-salons-brow-sculpting-786c-938x704

ابرو ها قسمت مهمی از صورت هستند که نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارند. برای بعضی افراد زیبایی ابرو حتی از زیبایی موهای سر هم اهمیت بیشتری دارد چرا که ابرو ها در صورت و بیشتر در معرض دید هستند و روی زیبایی چشم ها نیز اثر دارند. ریزش مو امری طبیعی و قابل پذیرش است اما  برعکس ریزش موها ، ریزش ابرو ها امری طبیعی تلقی نمی شود و خالی شدن ابروها به لحاظ زیبایی قابل پذیرش نیست.

ابرو ها به دلایل مختلفی ممکن است ریزش داشته باشد از جمله اختلال تیروئید یا بیماری های داخلی دیگر، بیماری طاسی( آلوپشیا آرتا)، سوختگی ، تاتو ، عفونت ، کندن مداوم موهای ابرو و بیماری های ژنتیکی که موجب ریزش موی ابرو می شود. روش کاشت ابرو با روش کاشت موی سر مشابه است و موهای کاشته شده دائمی خواهند بود.البته به این خاطر که ابرو خصوصیات ویژه خودش را دارد، کاشت ابرو با کاشت مو تفاوت های مهمی دارد.

تکنیک کاشت ابرو

مهم ترین موضوع در کاشت ابرو حفظ جهت رشد طبیعی موهای ابرو است. انجام این کار مستلزم این است که جراح به نحو ماهرانه ای زاویه کاشت هر مو را تعیین کند تا در نهایت شکل کمانی ابرو و همگرایی موهای بالا و پایین ابرو و سپس قرار گیری موهای سر ابرو به سمت بالا کاملا به طور طبیعی ترمیم و بازسازی شود.

دومین نکته مهم این است که در هنگام ایجاد حفره هایی در پوست برای کاشت مو باید از سوزن های بسیار ظریفی استفاده شود که با زاویه ای بسیار کم و در سطح پوست جای کاشت مو را در زاویه ای نزدیک به سطح پوست آماده می کند. بدین ترتیب موهای کاشته شده مانند موهای ابرو روی سطح پوست رشد خواهند کرد.

در هنگام کاشت ابرو طبیعی تنها از واحد های فولیکولی تکی استفاده می شود. با توجه به این که گرافت ها از موهای سر گرفته می شود و موهای سر در واحد های یک تا چهارتایی رشد می کنند گاهی لازم است گرافت ها در زیر میکروسکوپ به واحد های تکی تجزیه شوند که به این حالت کاشت میکرو گرافت گفته می شود.

تهیه میکرو گرافت ها و کاشتن آنها در جهت مناسب و با زاویه نزدیک به سطح پوست نیازمند دقت و مهارت و تجربه  بالایی است. خصوصا در مواردی که موهای شخص حالت دار یا فر باشد ، بسیار مهم است که جراح ریشه مو را به نحوی بکارد که در جهت مناسب رشد کند و فرم ابرو را به هم نزند.

نحوه کاشت ابرو

کاشت ابرو عملی است که طی آن گرافت های مو از سر گرفته شده و در ابرو کاشته می شوند. چگونگی کاشت ابرو  شامل تراکم ، جهت کاشت مو و زاویه آن با پوست به دقت توسط جراح و متخصص زیبایی طراحی می شود تا ابرو دقیقا طبق خواسته شما و شکلی طبیعی کاشته شود.

کاشت ابروی طبیعی بین سه تا چهار ساعت زمان می برد. ابتدا گرافت های مو از پشت سرگرفته می شوند. موی سر همراه با ریشه و بافت زنده آن از سر جدا می شود.

مو ی گرفته شده از سر که همراه با فولیکول آن گرفته شده در زیر میکروسکوپ به دقت از بافت اطراف آن جدا می شود تا برای کاشت آماده شود. در این هنگام نهایت دقت باید به کار برده شود تا به فولیکول مو آسیبی نرسد و زنده بماند. سپس ابرو برای دریافت گرافت ها آماده سازی می شود و در محل کاشت هر گرافت سوراخ بسیار کوچکی ایجاد می شود و گرافت ها در این محل ها کاشته می شوند. هم قسمتی که موی سر از آن گرفته شده و هم قسمت کاشته شده ی مو در ابرو به سرعت بهبود می یابند.

در صورتی که از روش FUT برای گرفتن گرافت از سر استفاده شود محل برش در سر بخیه می خورد که بعد از 7 تا 10 روز بخیه ها کشیده می شود و اگر از روش FIT استفاده شود بخیه ای در کار نیست.

ممکن است پس از کاشت ابرو کمی ورم و کبودی داشته باشید که موقتی است. بعد از دو تا سه هفته موهای کاشته شده ممکن است وارد فاز استراحت شوند و ریزش داشته باشند. معمولا بین 3 تا 6 ماه بعد از کاشت ابرو موهای جدید شروع به رشد می کنند. در فاز اول ریکاوری بعد از کاشت مو ( حدودا برای دو هفته) نمی توانید روی ابرو آرایش انجام دهید. بعد از شروع رشد موهای کاشته شده ابرو باید بدانید که لازم است موها را همیشه کوتاه کنید چون گرافت ها از موی سر گرفته شده اند و دائما رشد خواهند کرد.  نتایج نهایی کاشت ابرو بسیار تاثیر گذار است و فاوت چشمگیری ایجاد می کند.